Ale Włosy

Uczynna stylistka fryzur

 

 Autor zdjęć w naszej galerii Krzysztof Ścisłowicz.

Co miesiąc W Fundacji DOM zawodowa stylistka fryzur z Alewłosy oraz jej pracownica Martina będzie za darmo obcinała włosy niepełnosprawnym. Chce w ten sposób przełamać stereotyp stylisty fryzur jako zapatrzonego w siebie dorobkiewicza. Tak o nas dziś powiedzieli w mediach.

Swoją pracą społeczną chcemy wesprzeć ubogich i polepszyć, choć trochę ich sytuację w społeczeństwie. - Uważamy, że ludzie z porządną, profesjonalną fryzurą są bardziej szanowani niż ci, którzy jej nie mają. Poza tym posiadanie dobrej fryzury daje także dużo pewności siebie,

Pierwsze takie „strzyżenie za uśmiech” odbędzie się dziś w Ośrodku Rehabilitacji Społecznej i zawodowej prowadzonego przez Fundację państwa Jednorogów.

- Kilka lat temu mieliśmy u siebie fryzjera, który strzygł naszych podopiecznych za darmo i też zauważyliśmy, że nowa fryzura dodaje , zwłaszcza, paniom pewności siebie. Sprawia od razu, że się prostują, chodzą uśmiechnięte i czują się piękne. Myślę, że ta akcja przysporzy wiele radości naszym podopiecznym - mówi Teresa Jednoróg z Fundacji „Dom”.

Na co dzień pracujemy w modnym salonie „Ale Włosy”. Jako doświadczeni styliści zaplanowaliśmy sobie, że doświadczenia z pracy z celebrytami i modelkami przeniesiemy na ulice miasta. W przyszłości chcemy strzyc także osoby bezdomne czy samotne matki. Chcemy też zrobić coś dobrego dla innych fryzjerów. Przełamać stereotyp, że fryzjerzy są skupieni wyłącznie tylko na sobie, sukcesie, sławie i pieniądzach.

Pomysł strzyżenia biednych, samotnych potrzebujących pomocy lub bezdomnych pojawił się w sierpniu tego roku.

- Wybieram się z tym projektem do Ameryki Południowej. Chcę w Brazylii, Argentynie i Chille. strzyc wykluczone społecznie dzieci. Podróż zainspirowała pomysł i dała motywację do dobrych uczynków w Polsce.  Zaczęliśmy szukać chętnych do udział w swoim projekcie wśród opolskich organizacji. Póki co na udział w akcji „Strzyżenie za uśmiech” zdecydowała się Fundacja Państwa Jednorogów.

Kolejne organizacje, domy pomocy czy DPS-y mogą się zgłaszać pisząc maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 

 

Newsletter

Bądź pewien że nie ominą cię ciekawe informacje jeśli skorzystasz z naszego newslettera.

Jesteś tutaj: Start Blog Uczynna stylistka fryzur